Rosničky na Jablonecké regatě

První říjnový víkend se družina Rosniček z 1.dívčího oddílu vydala do Jablonce nad Nisou, kde místní vodní skauti pořádali již pátý ročník Jablonecké regaty, tedy závodu plachetnic.

Páteční cesta autobusem celkem rychle utekla a po čtvrt hodině chůze jsme již stály před skautským domem jabloneckých skautů, kde jsme měly zajištěné ubytování. Dorazily jsme o něco dříve, takže jsme si akorát stihly vybalit a dát si večeři, poté již následovala instruktáž k sobotnímu závodu. Dozvěděli jsme se, jak vůbec loď vypadá, něco o jejím řízení i o pravidlech, která musí posádky lodí na trati dodržovat. To zabralo jednomu z hlavních organizátorů Logovi asi dvě hodiny a poté jsme již měli volný program. Kluci, kteří přijeli z Liberce, se dívali na filmy, my jsme si raději zahrály pár her a šlo se spát, abychom všichni nabrali síly na sobotní závod.

Po časné snídani jsme si sbalili všechny věci, pořádně se oblékli a vyrazili směr přehrada a loděnice. Tam jsme si nechali batohy a pomohli jabloneckým s přepravou lodí přímo na přehradu. Je obdivuhodné, jak mají všechno secvičené. Kolem půl desáté byla odstartována první rozjížďka. Holky byly rozdělené na dva týmy, ale ještě s nimi v lodi byl vždy kormidelník, který přeci jen věděl lépe, jak se loď ovládá. Nakonec se všechny zúčastnily třech rozjížděk. Nesmím také zapomenout, že závodit přijeli i kluci z 4.chlapeckého oddílu, ti měli 3 posádky, přičemž jedna z nich se dostala dokonce na stupně vítězů. Naším cílem bylo především zúčastnit se bez vykoupání, což se nám povedlo splnit. Všem se nám akce moc líbila, takže příští rok si ji moc rády zopakujeme. Ráda bych vyzdvihla práci pořadatelů, která byla perfektní, a také jejich vstřícný a trpělivý  přístup k lidem ježděním na lodi naprosto nepolíbeným.

Zde bych také moc ráda poděkovala bratru Podkovákovi, který nám na tuto skvělou akci dal tip a umožnil nám účast, když zvládl ještě s kluky z 4.CH.O. dát dohromady naši vlastní loď. Další poděkování patří rodičům, kteří nám pomohli s dopravou.

[Not a valid template]

 

Komentáře nejsou povoleny.