Roverská doprava? Jedině Meetrem!

Delfínova (3CHO) zpráva z akce…

Tato informace totiž platí pro rovery v Libereckém kraji, kteří chtějí zažít to nejlepší, co lze jejich věkové skupině nabídnout, protože každý si tu najde to svoje. Ale od začátku. V pátek 9. října se nás celkem 14 členů turnovského střediska vydalo směr Mníšek u Liberce, kde se konal již třetí ročník roverské akce Meetro. Ta byla pořádána v budově místní základní školy, kde jsme spolu s dalšími rovery z kraje strávili téměř celý víkend. Na místo jsme dorazili po sedmé hodině a nedlouho po příjezdu jsme se již mohli začít seznamovat s ostatními díky různým aktivitám. Ty trvaly přibližně hodinu a po jejich skončení jsme měli volný program, který každý využil po svém. Kdo byl po náročném týdnu unavený, skončil ve spacáku, ostatní mohli mezi sebou diskutovat a srovnávat své zkušenosti v roveringu, nebo se prostě jen bavit mezi sebou, což někteří protáhli až do brzkých ranních hodin.

V sobotu jsme všichni byli příjemně probuzeni již v sedm hodin a čekal nás den plný zajímavých přednášek a zábavných her a programů. Roveři sobě a roverský program byly semináře věnované tvorbě programu a akcím pro starší skauty, o kterých nás informovali Šle a Sova. Přednáška Zahraničí, kterou vedla Janina, zase ukázala možnosti poznat zahraničí pomocí skautingu. Rozptýlit jsme se mohli během netradičních sportů a hříček, kde jsme mohli načerpat dostatek inspirace na družinové schůzky. Později odpoledne jsme se všichni přesunuli na nedalekou louku, kde se odehrála velká hra. Po ní jsme se všichni celí zmrzlí (nebo alespoň většina z nás) přesunuli zpět do školy, kde po večeři následovala z mého pohledu asi nejzajímavější část sobotního programu. Byla jí diskuse s libereckým skautem Citronem, který strávil tři dny na chorvatsko-srbských hranicích pomáháním uprchlíkům a dal nám tak možnost pohlédnout zblízka na toto aktuální téma. Promítnul několik fotek z místa, krátce nám vysvětlil situaci a pak následovaly naše dotazy, kterých nebylo málo. Po skončení diskuse jsme si mohli zahrát různé stolní hry a ti unavenější z nás odpočívat a šetřit síly na neděli, ale před zalehnutím do spacáků jsme se ještě zúčastnili kratší noční hry.

Ráno jsme vstali o něco později a čekal nás program shrnující historii a vývoj skautského loga a názvu pod vedením Jerryho a povídání o Roverském odboru v podání Koudyho. Následoval oběd, zpětná vazba a pak už jen cesta domů. Věřím, že si Meetro3 všichni užili, načerpali dostatek inspirace pro svou skautskou činnost, a že tato akce pomůže k obnovení a rozvoji roverského kmene. Také bych chtěl poděkovat všem organizátorům, bez nichž by Meetro3 nebylo takové, jaké jsme ho prožili.

A jak to viděl Tinky (4CHO)?

V pátek 9. října jsme se vypravili z Turnova do Mníšku u Liberce na setkání roverů Libereckého kraje, Meetro3. Tato akce byla až do neděle 11. října. V pátek jsme zahájili akci v Mníšku na základní škole, kde jsme hráli pár seznamovacích her, aby se poznali ti, co se ještě neznali, a také jsme se rozřadili do čtyř týmů (modré letadlo, červené metro, zelené lodě a černé nákladní auta). Po seznamovacích hrách následoval volný prostor pro další seznamování a jiné aktivity. Ráno po budíčku a snídani byly první přednášky, jako „Roveři sobě, SkautIS a IT, zahraniční akce, hříčky, nový název a logo..“, které byly celý den s pravidelnými přestávkami a obědem v nedaleké jídelně. Navečer jsme hráli hru „Sochy“, které byly na louce za nádražím, asi 500m od ZŠ. Ze začátku nám trvalo, než jsme tuto hru pochopili, ale poté se zadařilo a šli jsme hrát. Po pěti kolech této hry vyhrál tým červeného metra. Emočně ovlivněni jsme se vraceli do ZŠ na očekávanou večeři. Po večeři byla čajovna a zahráli jsme pár deskových her. Po těchto příjemně strávený chvílích nás organizátoři vytáhli z tepla a pohody ZŠ do zimy venkovního okolí na večerní hru „Souhvězdí“. Po této hře jsme běželi na teplý čaj, abychom se celí promrzlí ohřáli. Poté zase následoval volný prosto pro další seznamování. Ráno po brzké snídani jsme šli na poslední dvě přednášky i na poslední oběd. Po obědu následoval úklid a zhodnocení celé akce. Po zhodnocení víkendové akce jsme skoro všichni vyrazili na vlak do Liberce a ještě dál. Já jsem si akci velice užil a jsem velmi rád, že jsem na tuto akci vyrazil. Nejvíce se mi líbily přednášky „SkautIS a IT, nové jméno & znak a zahraničí akce“. Také jsem si rád zahrál hru „Sochy“, kde jsme byli všichni nuceni spolupracovat, a to nás stmelilo. Atmosféra na této akci byla velmi přátelská a motivující. Už se těším na další a doporučuji se této akce zúčastnit.

Komentáře nejsou povoleny.