Slavit s velbloudem… to je ono

Po válce v červnu 1945 chytili skauti zatoulaného a cirkusového velbluda, kterého chytili do lasa a donesli ho do ZOO v Troji. Cesta byla dlouhá 99 km a vedla přes Kutnou horu, Kolín a Čáslav. Velbloudici Pepitu si předávali ve štafetě skauti z různých oddílů.

V neděli před Velikonocemi 20.4. v ZOO Praze probíhala oslava velblouda už od rána a skauti si pro veřejnost připravili výstavu archivních obrázků a malý skautský tábor, kde si děti mohly vyzkoušet chytat velblouda do lasa, vlézt do podsadového stanu, nebo roztřídit velbloudí potravu. Za každý splněný úkol dostaly malou skautskou odměnu v podobě odznáčků, pastelek a skautských časopisů. Po odpoledni dostal velbloud zeleninový dárek a poté následovala beseda s vyprávěním zážitků z cesty s oldskautem Vladimírem Pokorným.

Akce byla velmi úspěšná, děti i rodiče byli spokojeni a můžeme jenom doufat, že jsme přiměli děti vyzkoušet a zažít skautský život.

I za sebe mohu říct, že vůbec nelituji toho, že jsem dobročinnému skutku věnovala celý den v Praze, kde jsem získala další zkušenosti, poznala nové skauty a krásný pocit, že jsem mohla pomoci. Takovýchto akcí je spousty, a tak proto neváhejte a příště jeďte také.

Komentáře nejsou povoleny.