Takhle jezdí borci

Na státní svátek sv. Václava připadají hned dva svátky skautské, a to jeden vodní a jeden železniční. Team Myšmamy (skloňuj dle vzoru wigwam) se letos rozhodly zvládnout oba…J Už potřetí v řadě, jsme se v noci z pátka na sobotu sebrali a strávili sobotu ježděním vlakem po republice. Letošní trasa nás zavedla na jih Čech, kde jsme minulé ročníky nebyli a to do Českého Krumlova a Českých Budějovic. Pojezdili jsme si parním vláčkem, zpívali v zámeckém parku s ukulele a taky jsme potkali jednu slavnou herečku (kam přijdou Myšmamy, tam to žije.. J)

Pokud někdo doteď neví, tak KřížemKrážem je celorepubliková akce pořádaná Krnovskými skauty ve spolupráci s Českými drahami, která se koná každoročně v Den železnice. Nejprve se musíte přihlásit, poté naplánovat trasu a pak už jen doufat, že nebude moc výluk/zpoždění/zvířat na trati. Cílem soutěže je nasbírat co nejvíce bodů, které můžete získat díky naježděným kilometrům, průjezdům tzv. bonusových stanic a plněním mnoha dalších úkolů, díky kterým se už opravdu nejedná pouze o 24 hodin ve vlaku, ale o jednu z nejoblíbenějších akcí naší družiny.

Naše skupina (Bambule, Perník, Klokan, Radek, Domča a Termixa) se umístila na úžasném 80. místě, takže náš cíl být v první stovce vyšel… J (Zúčastnilo se asi 106 teamů, z nichž asi 6 diskvalifikovali, takže se dá říct, že spokojenost byla zaručená…J)

Z našeho střediska se zúčastnily ještě holky z jedničky a TinkyLinky od čtvrťáků, které jsme ale na cestách nepotkali, ale podle výsledků byli zhruba o 30 míst a spoustu bodů před námi…J

Letos jsme se rozhodli posunout KK na další level tím, že jsme se nevraceli zpět do Turnova, ale zůstali v Praze a ráno se vydali na Tři jezy, kde jsme se potkali se zbytkem turnovské výpravy a sjeli si nádhernou pražskou Vltavu. Bylo překrásně a všechny naše posádky se udržely v lodi, takže náš skautský víkend skončil úspěšně a mimochodem příští rok je dokonce v sobotu KK, neděle volno a pondělí Jezy, takže konec výmluvám-jde zvládnout oboje J

 

Komentáře nejsou povoleny.