Zdravotnický kurz ZZA v Liberci

Zdravotnický kurz ZZA probíhal tři víkendy a pořádal ho Scout rescue – Skautské záchranářské středisko.

V pátek 20. února jsme se ve složení Beruška, Hakiy, Lucík, Copík a já vydaly do Liberce, kde v klubovně přístavu Maják začínal první víkend ZZA. Ubytovaly jsme se, když dorazili všichni frekventanti, začaly přednášky. Bohužel neproběhly žádné seznamovací hry, takže první večer jsme si povídali ve skupinkách po střediscích, ale to se má příštím ročník změnit. V devět hodině jsme už byli všichni unavení a neschopni se soustředit, když najednou přiběhla do místnosti nějaká holka a křičela, že venku jsou ranění a že potřebuje pomoc. Tato simulačka byla nejdrsnější ze všech. Ranění byli různě poschovávání v klubovně a jejím okolí, bylo jich více než zachránců. Všude byla tma, zima, křik a spousta krve. A s čím jsme si museli poradit? Např. s tepenným krvácením,  amputovanou nohou,  střelnou ránou a s dalšími vážnými zraněními. Po konci simulačky a jejím vysvětlením jsme šli konečně spát. Druhý den jsme si vyslechli další přednášky a vyzkoušeli první pomoc při autonehodě. V neděli po přednáškách a obědě, plné nových informací a zážitků, vyrazili na cestu domů.

Druhý víkend byl 13. -15. března a od prvního se lišil návštěvou libereckého bazénu, kde jsme si vyzkoušeli záchranu tonoucího.

O třetím víkendu, od 10. do 12. dubna, nás v pátek čekaly ještě poslední přednášky a v sobotu test a praktické zkoušky.

Tento kurz, přestože je náročný a ne každý ho dá na první pokus, bych chtěla všem doporučit. Odnesete si spoustu zážitků, poznáte nové skauty i neskauty a dobře vás připraví na situace, které Vás mohou potkat v běžném (nejen skautském) životě.

Komentáře nejsou povoleny.