Radvanex 2012 (1.ch.o.)

Asterix a Obelix. Takový byl symbolický rámec našeho letošního tábora na Radvanci nedaleko Nového Boru. Z Turnova nás odjelo autobusem více jak třicet a na táboře se během dvou týdnů vystřídalo téměř padesát lidí. Po dlouhé době se nám více než dosti vydařilo počasí, až na několik málo dešťů svítilo nad naší galskou vesnicí slunko. Velmi rádi jsme také byli za to, že v první týdnu si letos udělali čas i starší pardi z oddílu 385, Mety a Focman – v druhé části tábora pak Sítr a Eman. O prostředním víkendu se nás potom sešlo nejvíc, když se dostavili i další z nejstarší generace našich členů (Čeryk, Čahoun, Gabo).

Letos jsme absolvovali výjimečně dva výlety. V prvním týdnu vyrazili kluci po družinách na různá místa a za velkého vedra poznali okolní kraj. Druhé opuštění tábora proběhlo po rozdělení na dvě skupiny – mladší a starší kluci. Zatímco mladší navštívili nedalekou zříceninu Sloup v Čechách, rádcové vystoupali na kolech až k hradu Lemberk – v pondělí bohužel zavřenému.

Za připomenutí rozhodně stojí i olympijské klání, které připravili pro celý oddíl rádcové. Soutěžilo se v běhu, skoku, hodu, zápase, střelbě a pak v maratonu. Vítězové byli vyhlášeni v každé  kategorii zvlášť, a tak si každý přišel na své. Za odměnu pořadatelé absolvovali zvláštní a jedinečnou hru, která je u nás známá jako Den Trifidů a která se předává, obestřená tajemstvím, z generaci na generaci.  Oblíbenou činností pro mladší kluky (vedle tradičního softballu) bylo plnění vlčka a odborky plavce, které splnilo asi pět kluků ve výsledku.

Táborová hra, kterou letos připravili mladší činovníci (Hurvajz, Miguelll), se zdařila a nabídla klukům poutavý příběh ze staré Galie. Vítězem ale může být jen jeden a tím se stala družina Výrů vedená Pampošem a Banánem. V poslední, napínavé etapě si vydobyla své první místo.

Na závěr tábora pak proběhla oficiální obměna zástupců vůdce oddílu. Ve funkci (nikoli v oddíle) skončil Eman a Miguell, Pim a Komár se stali jeho nástupci. Předání proběhlo u závěrečného ohně, jenž byl letos zcela netradiční – Bělásek postavil půdorys o šesti stranách, který jsme ještě neměli.

Vždy je možné některé věci zlepšit, avšak snad lze letošní tábor považovat za vydařený…zeptejte se ale především dětí.

Komentáře nejsou povoleny.