Tábor na Větrné louce, DOST a Paviáni

Uf. Už celé prázdniny jsou za námi a my se můžeme ohlédnout za táborem, i když jen na chvíli, aby nám neutekl tento rok. 🙂

Pod dohledem kopců Jizerských hor jsme přečkávali jak velký vítr, tak vysoké teploty. Počasí si sice dělalo často, co chce, ale my se nebáli a zdárně jsme připevňovali tábor, evakuovali děti z přespávání pod širákem a znovu stavěli tee-pee. Snad právě kvůli spadlým tee-pee během prvních dnů se letos tábor jmenuje Na Větrné louce.

Naše pokřiky se znovu rozezněly v údolí a mohli jsme dělat to, na co každý skaut úpěnlivě čeká. Ohně, rozcvičky, sekání dřeva, zpívání, nástupy. Někteří z nás se dočkali i přijetí do skautské rodiny, a to složením vlčácké a světlušácké zkoušky. Čtyři dívky se dokonce staly plnohodnotnými skautkami. A u krásného ohně jsme zažili i jeden křest Třech orlích per.

Pro děti se letošní tábor také proměnil v podzemní město Ember. Táborníci a tábornice museli využít všeho svého umu, aby se zachránili předtím, než vypadne celý generátor a město padne. I když jsme museli generátor nahodit, opravit a sehnat, co je potřeba, povedlo se to všem družinám a při závěrečné bojovce dorazili všichni na světlo i přes snahy starosty a jeho poskoků.

Snad i příští rok se nám podaří vytvořit skvělý tábor, na který budeme vzpomínat.

Komentáře nejsou povoleny.