Tábor uzených mušketýrů – 2.ch.o. Malá Mohelka 2012

„Nuže, budeme se bít! Pane! Taste svůj kord!“ vykřikl d’Artagnan a napřáhl svou paži, ve které třímal svou zbraň proti svému nepříteli. Kardinálův gardista se vůbec nezalekl  d’Artagnanových prudkých slov a pohybů, a bleskurychle se připravil ke krutému boji, při kterém dozajista poteče krev!

Tento souboj se udál na louce pod Hlavicí nedaleko Českého Dubu, kde tábořil 2. chlapecký oddíl, jehož táborová hra se odehrávala dle Dumasova příběhu Tři mušketýři.

Každý den byly nejméně 2 úseky a k drtivé většině byla i motivační scénka, která nabudila táborníky k vyčerpávajícímu výkonu v následujícím úseku.

Tábor ovšem nebyl jen o mušketýrech a kardinálových gardistech. Mimo to jsme například podnikli cyklovýlet, při kterém jsme zdolali i s malými Svišti (7 let) neuvěřitelných 60 kilometrů a navštívili při tom zajímavou průrvu Ploučnice, u které jsme se nasvačili – každý po svém.

Náš tábor od civilizace zase tak úplně odříznut nebyl, neboť jsme nejen měli návštěvní den s možností přespání pro rodiče, ale také nás navštívily zástupkyně hygienické stanice, které na naší zotavovací akci neshledaly žádné prohřešky:)

O dostatečný přísun chutného jídla se na táboře staraly kuchařky Iveta, Zuzka a Katka, za což jim tímto děkujeme:)

Na konec ještě něco k názvu tábora – Tábor uzených mušketýrů. Slovo mušketýr snad nemusím vysvětlovat, ale slovo uzený už za zmínku stojí. Jako na každém našem táboře, měli jsme i letos v tabu VO, tedy Věčný Oheň, což je oheň ve stavbičce z kamenů a jílu, symbolizující táborový život. Letošní VéÓčko bylo tak trochu specifikum, jelikož bylo vybudováno v mírném kopečku a jeho kouřovod vedl v zemi rourou od kamen až do dřevěné udírny. Kulinářské speciality, které se zde poté daly připravit, potom každého přivedly k tomu, že to VéÓčko má konečně nějaké praktické a chutné využití:)

Komentáře nejsou povoleny.